Odtah a likvidace autOdtah a likvidace aut
Chci likvidaci

Co potřebujete k eko likvidaci vašeho vozidla?

3. 10. 2019 | Autor: Vladimír Matajs

Má váš automobil před sebou už jen svou poslední pouť na ekologickou likvidaci a sešrotování? Tak vás jistě zajímá, co budete potřebovat k tomu, aby kompletní zrušení auta proběhlo hladce a bez problémů?

Máme pro vás dobrou zprávu, nechat vaše auto zlikvidovat není nic složitého. Zvláště, pokud si na likvidaci sjednáte služby naší společnosti. Zavolejte kolegovi Vaňkovi na telefonní číslo 731 650 000, nebo zašlete požadavek e-mailem na vanek@bubuvraky.cz. Předat informace o vašem voze nám můžete prostřednictvím jednoduchého kontaktního formuláře. Není potřeba z vaší strany dál cokoliv řešit, fungujeme velmi rychle a po celé České republice.

Provedeme veškeré služby od odtažení auta, jeho profesionální ekologickou likvidaci, odhlášení z evidence vozidel, až po zrušení smlouvy o povinném ručení.

Před ekologickou likvidací si připravte:

Technický průkaz likvidovaného vozidla - běžně se označuje jako velký technický průkaz.

Vyplněnou a podepsanou plnou moc. K podpisu zplnomocnění je oprávněný jenom majitel vozu. Majitel vozu je uvedený v technickém průkazu vozidla, pouze ten smí plnou moc podepsat. Podpis na plné moci nemusí být úředně ověřený.

Co když jsou dokumenty ztracené?

Pokud kromě velkého technického průkazu k vozu žádné další dokumenty nemáte, není to problém. K provedení ekologické likvidace a všem ostatním úkonům je potřebný pouze tzv. velký technický průkaz. Vše ostatní, tedy malý technický průkaz, zelenou kartu a registrační značky mít nemusíte.

Velký technický průkaz je k provedení ekologické likvidace a odhlášení vozu z registru opravdu nezbytný. Pokud jej nemáte, například proto, že je ztracený, tak právoplatný majitel vozu (nebo jeho zástupce s ověřenou plnou mocí) zajde na místní evidenci vozidel a nechá si vystavit duplikát. Poplatek za tuto službu je 100 Kč.

S duplikátem velkého technického průkazu vozidla je pak možné provádět vše tak, jako by se jednalo o originál. S duplikátem tedy můžete auto nechat ekologicky zlikvidovat a je s ním možné auto odhlásit z evidence.

Mohlo by vás také zajímat

Jak poznáte, že bylo auto zlikvidováno?

O tom, že bylo auto předáno na ekologickou likvidaci vydává provozovatel licencovaného zařízení potvrzení, tzv. Potvrzení o předání autovraku provozovateli zařízení ke sběru autovraků.

Pokud si u nás necháváte automobil odhlásit, tak tento doklad o likvidaci neuvidíte, protože společně s velkým technickým průkazem jdou na úřad při odhlašování vozu z evidence.

Potvrzení o eko likvidaci na úřadu zůstává, do velkého technického průkazu úředník zapíše "ZRUŠENO" a ustřihne levý horní roh dokladu, čímž jej zneplatní. Neplatný velký technický průkaz pak zasíláme poštou na vaši adresu, případně vám pošleme naskenovanou kopii zrušeného dokladu e-mailem.

O tom, že bylo auto opravdu zlikvidováno se můžete přesvědčit online v systému MA ISOH, který provozuje Ministerstvo životního prostředí. Stačí vložit registrační značku vašeho vozu (bez mezer, pomlček atp.) a stisknete tlačítko Vyhledat. Zobrazí se informace, kdy a kdo vaše auto sešrotoval.

Banner RIXO - Srovnejte si pojištění vozidel
Reklama - RIXO.CZ

Jak poznáte, že bylo autu zrušeno povinné ručení?

Anonymní databázi všech pojištěných vozidel provozuje Česká kancelář pojistitelů, která sdružuje data z pojišťoven, které poskytují pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. V jejich systému si můžete online prověřit, zda bylo vaše povinné ručení zrušeno.

Stačí vložit registrační značku a datum, ke kterému chcete prověřit stav pojištění. Můžete vložit například dnešní datum. Dále je potřeba vložit znaky z obrázku, aby systém ověřil, že nejste robot. Pokud systém nevypíše nic, pak pojistka k danému datu neexistuje.

Dále můžete zkusit do kontrolního formuláře vložit datum, kdy víte, že bylo auto pojištěno. Systém pak vypíše, od kdy a do kdy mělo dané auto sjednané povinné ručení. Důležitý je údaj "do", který ukazuje, k jakému dni byla smlouva o povinnému ručení u dané pojišťovny ukončena

Jak vůz odhlásit z evidence a zrušit povinné ručení?

Jak jsme uvedli výše, pokud si necháte vaše auto ekologicky zlikvidovat u nás, pak máte odhlášení z evidence vozidel a zrušení povinného ručení u nás zdarma. Automaticky tyto úkony pro naše zákazníky provádíme.

Pokud si chcete evidenci a povinné ručení zařídit sami, pak jsme v samostatných článcích popisovali postup na odhlášení vozidla z evidence, tak i rychlý a efektivní postup na zrušení povinného ručení.

Zbavte se vraku snadno + odhlášení z evidence

Pro vrak (pojízdný i nepojízdný) dojedeme kamkoliv v ČR
Vaše auto odhlásíme z evidence vozidel automaticky a ZDARMA
Pokud má auto povinné ručení, pak ho u vaší pojišťovny vypovíme
Vyplňte formulář níže, zavoláme vám zpět pro domluvení termínu odtahu
Pámbu vám zaplať za každé sdílení
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram